ÚvodKrbová kamnaKrbová stavebnice Arlberg

Krbová stavebnice Arlberg

Výrobce: HAAS+SOHN
Katalogové číslo:

Krbové stavebnice jsou určeny pro všechny, kteří si rádi dopřejí pohodu u rodinného krbu. Obestavba krbové stavebnice je z odlehčeného betonu a tvoří ji jednotlivé díly. Ty se na sebe jednoduše skládají a připevňují pomocí akrylového lepidla, které je součástí dodávky. Obestavba je dodávána v surovém stavu a před jejím postavením je nutné natření penetrací, nechat dostatečně dlouhou dobu vyschnout a poté natřít a upravit povrch, aby krbová stavebnice vhodně doplnila interiér.

Výstavbu krbové stavebnice zvládne každý domácí kutil a na rozdíl od klasického krbu ušetříte spoustu peněz nejen při pořízení, ale ve srovnání s klasickým krbem zejména při její výstavbě. Velkou výhodou krbových stavebnic je schopnost akumulovat teplo a předávat ho ještě dlouho poté, co oheň vyhasne. „Srdce“ krbových stavebnic je tvořeno jednoplášťovou krbovou vložkou, jejíž komora je osazena silnou šamotovou vyzdívkou, která zaručuje vyšší akumulaci tepla a stabilnější provozní teploty.

Zákazníci se často domnívají, že k vytvoření většího topného efektu je vhodnější dvouplášťová vložka. Opak je však pravdou. Na rozdíl od vložky dvouplášťové, která se přehřívá a potřebuje ventilátor, poskytuje jeden plášť i další výhody. Teplo, které vložka vydává, ohřívá i vzduch v meziprostoru mezi vložkou a obestavbou. Ta zároveň i teplo akumuluje. Výhodou je, že prostor mezi obezdívkou a krbovou vložkou je dostatečně veliký a tudíž se naráz ohřívá velké množství vzduchu. Díky dostatečně velkým mřížkám nedochází k přehřívání – na rozdíl od dvouplášťových, kde je nutný ventilátor pro zrychlení proudění vzduchu.

Cena:

52.990,00 Kč včetně DPH

43.793,00 Kč bez DPH

Dostupnost:

Do 14 dnů

Specifikace produktu

  • Objednací číslo: 0601800850000
  • Vložka: Jonava IV
  • Vývod kouřovodu: vrchní, zadní
  • Externí přívod vzduchu
  • Akumulace tepla
  • Možnost nátěru
  • Smaltovaná technologie
  • Nepřetržitý provoz

Parametry produktu

1610 mm
1434 mm
Hloubka
582 mm
Váha
464 kg
2,9 kW
Maximální výkon
9,2 kW
Účinnost
82 %
50-166 m3
Průměr kouřovodu
180 mm
Minimální tah komína
12 Pa
Délka polen
450 mm
Palivo
Dřevo / ekobrikety
Spotřeba paliva
0,7-2,5 kg
Přímé připojení ext. vzduchu
ano